Спајс девојките повторно станале многу блиски откако ги обединила грижата за Мел Б. по нејзиниот бурен развод.

spice girls

Британските медиуми, повикувајќи се на анонимен извор, пишуваат дека на почетокот на годината односите меѓу петте девојки биле замрзнати, но со текот на времето разликите се изгладиле, така што со голема возбуда го очекуваат нивниот прв настап.
Некогаш ултра-популарниот британски поп-бенд „Спајс грлс“ се враќа на сцената. Познатите жешки девојки се враќаат следната година, откако завршија тајните преговори.
Своето враќање на сцената го најавија сите пет членки на групата. Иницијативата потекнала од Мелани Ц, а за догодина е најавен и компилациски албум со Викторија Бекам.

Нејзината одлука за повторно обединување во истиот состав беше клучна  зашто токму таа се противеше за повторното враќање на сцената.  Да се потсетиме како звучеше оваа петорка.

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?