ban2

Безживотно машко тело синоќа, околу 17 часот и 50 минути, е забележано во водите на Охридското Езеро, на плажата „Сараиште“.

ohridsoeenxcxc

Телото се наоѓало на дното на езерото на околу четири метри длабочина и на оддалеченост од околу десеттина метри од езерскиот брег. По извршениот увид на местото на настанот констатирано е дека удавеното лице е Димитри А. (61 ) од Охрид.

На безживотното тело не се забележани траги на насилство. По наредба на jавен обвинител, денеска врз телото на починатиот ќе биде извршена обдукција.

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?