ban2

Македонската песна „Јовано, Јованке“ беше свирена во филхармонијата во Хамбург, на концертот насловен „Век на прогони“, каде специјален гостин беше тапанарот Мартин Грубингер.

65372703 filharmonija1

Слушнете како звучи „Јовано Јованке“ во изведба на филхармонијата во Хамбург:

 

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?