Прошетка со Кендал Џенер низ нејзините плакари

Read more...

Иако на прв поглед изгледаат како убавицата и ѕверот, а злите јазици би кажале дека и не изгледаат баш како добар пар, тие неодамна прославија три години брак и нивната љубов е како на првиот ден од нивната врска.

Read more...

beti soobrakajka 3 cr

Екс министерката за култура, Елизабета Канческа направи сообраќајка на раскрсницата кај градската болница.

Read more...

ohridsoeenxcxc cr

Безживотно машко тело синоќа, околу 17 часот и 50 минути, е забележано во водите на Охридското Езеро, на плажата „Сараиште“.

Read more...

65372703 filharmonija1 crМакедонската песна „Јовано, Јованке“ беше свирена во филхармонијата во Хамбург, на концертот насловен „Век на прогони“, каде специјален гостин беше тапанарот Мартин Грубингер.

Read more...

ana1 cr

Животната драма на македонскиот фризер и стилист Љупчо Петрушевски - Бубе минатата година ја потресе македонската јавност, а сега е време да ја покажеме хуманоста на делo.

Read more...

Младиот компјутерски гениј Марко Чаласан деновиве го положи последниот испит и стана најмладиот систем-инженер на „Мајкрософт".

Read more...

Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон ги изненади сите свои сограѓани со еден потег со кој сите ги потсети на големото срце на принцезата Дајана.

Read more...

Првата дама на Америка често можеме да ја видиме во креации од славната дизајнерска двојка Dolce & Gabbana кои ги носеше и пред тоа.

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?