Деновиве благодарение на социјалните мрежи дознавме за хуманитарната акција која ја организираат граѓани на Штип за да се соберат средства за помош на едно тричлено семејство кое живее во екстремно тешки услови, меѓу другото и без струја.

Read more...

Стил (како и памет) или имате или немате, а иницијативата за спас на ГТЦ е доказ дека граѓаните на Скопје имаат стил.

Read more...

Цеца Ражнатовиќ вчера се приклучи на акцијата за чистење на Белград што беше поздравено од страна на нејзините фанови, но и поддржано од голем број граѓани на Србија.

Read more...

„Опозиционерските“ и малкуте независни медиуми најпрво пишува дека студентите го изненадиле Центарот за комуникации на ДПМНЕ, дека прв пат се случило да нема контра протести, дека немало бележење со црвен фломастер на студентите од страна на владејачките партии (ова се случуваше првите два-три дена по протестите!).

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

Види Повеќе

Есенски Трендови 2016

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?