Деновиве беше актуелна дилемата дали македонските православни христијани треба да е собираат и да палат коледарски огнови или не.

Read more...

ОК сите знаеме што донесе Мојсеј кога од Синајската Гора се врати во Израел, но кога оваа библиска сцена би се повторила денес, во библиска Македонија, сигурни сме дека на плочите на нашиот Мојсеј би ги пишувало следните заповеди.

Read more...

sara5

Без разлика дали ни се допаѓа или не, Сара Џесика Паркер е една од најпознатите модни икони на денешницата.

Read more...

Во септември минатата година, во еден текст што го објавивме на Штипка (види тука или тука) јавно побаравме од господинот Заев да ги донира парите што ќе ги добие од тужбата за клевета за хуманитарни цели.

Read more...

Ова е една приказна до која случајно налетавме на Фејсбук, а ја има постирано извесен Душан Јовановиќ на неговиот Фејсбук профил.

Read more...

Претходната недела објавивме еден текст во кој јавно побаравме од господинот Заев да биде доблесен и хуман и средствата што ќе ги добие како отштета за клевета да ги донира на една самохрана мајка со две деца на кои ЕВН им ја исклучи струјата поради неплатените сметки.

Read more...

Деновиве благодарение на социјалните мрежи дознавме за хуманитарната акција која ја организираат граѓани на Штип за да се соберат средства за помош на едно тричлено семејство кое живее во екстремно тешки услови, меѓу другото и без струја.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

Види Повеќе

Есенски Трендови 2016

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Повелете на пријатна атмосфера во ресторанот Домини кој се наоѓа во близина на центарот на градот. ...
Хотелот Бистра е сместен близу до Мавровското езеро и три жичари кои водат до прекрасните скијачки терени. ...
Добродојдовте во топлиот и посебен амбиент на "Плаза Де Торос"
Супер модерен ресторан за прослави направен за Ваше задоволство.
Хотелот располага со два ресторани, бесплатен интернет и рецепција која работи 24 часа. ...