ban2

Елеганцијата е нејзин заштитен знак, особено кога станува збор за свечени прилики како новогодишната прослава.

Read more...

Штипка продолжува со серијалот совети за совршен изглед на празничните прослави.

Read more...

За тоа како е да се биде дизајнер во Македонија, кои се предизвиците со кои се соочувaат дизајнерите, за трендот испириран од монасите, за неговата садо-мазо колекција...

Read more...

За модните случувања во Македонија, како и за современите трендови во модата, поразговаравме со дизајнерката за која во последно време сите зборуваат - Росица Мршиќ.

Read more...

Разговаравме со една извонредна личност, која со својот талент неуморно ја преставува нашата земја низ разни земји во светот како што се Холандија, Швајцарија, Франција, Германија, Австрија...

Read more...

Од пред извесен период сте заменик директор на НУЦК „Ацо Шопов“-Штип, и тоа токму во моментите кога градот под Исарот како да почна да доживува една културна ренесанса.

Read more...

Дел од интервјуто со Света Богова-Јовановска, директор на Mодна недела корпорација и организатор нa Mодниот викенд Скопје, кое целосно беше објавено во мартовското online издание на Shoppingmagazine.mk.

Read more...

Дел од интервјуто со Васко Ефтов - „Македонската елита и се додворува на власта“, кое првично беше објавено во online магазинот ShoppingMagazine.mk

Read more...

Дел од интервјуто со младата и атрактивна македонска манекенка, кое целосно беше објавено во јануарското издание на Шопинг Магазин.

Read more...

Интервју направено со нашата позната млада актерка Наташа Петровиќ, во вториот број на ексклузивното издание на Shopping Magazine.

Read more...

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?