ban2

Света Богова-Јовановска е креативната и организациската сила зад единствениот голем моден настан кај нас Модниот викенд Скопје.

Read more...

Секогаш впечатлива и смело оригинална, македонската дизајнерка на облека, костими и накит Ивана Кнез храбро оди кон нови проекти, ослободена од ограничувањата и сивилото на домашната побарувачка.

Read more...

Македонската модна сцена покрај дизајнерите има препознатливи лица и имиња меѓу младите генерации модели, а едно од нив е Сара Миленковска.

Read more...

Штипка е во мисија да ја доближи македонската модна сцена до публиката. Преку опуштени разговори со дизајнери, стилисти, модели и фотографи ќе ѕирнеме во модниот свет зад сцената.

Read more...

Оваа прекрaсна девојка случајно ја сретнавме на Фејсбук...

Read more...

Никола Петровски е македонски моден дизајнер со светска визија.

Read more...

Секогаш екстравагантен и несекојдневен, Роберт Ивановски е моден дизајнер кој секогаш нуди нешто поразлично, но редовно со врвна изработка и богато со имагинација.

Read more...

Новогодишните прослави и журки не ми се многу омилени, ама дотерувањето-секогаш!

Read more...

Дизајнерката Стефанија Насеска пријатно ја изненади публиката со нејзината последна колекција есен/зима 2013-14 што ја претстави на Модниот викенд Скопје и ги раздрма модните кругови со прашањето „Шчо напраифме?“ во контекст на модата.

Read more...

Ивана Кнез е костимограф, дизајнерка на облека и накит и во секој поглед уметничка душа која ги бодри македонските девојки и жени да ја ослободат божицата во себе.

Read more...

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?