Македонската модна сцена покрај дизајнерите има препознатливи лица и имиња меѓу младите генерации модели, а едно од нив е Сара Миленковска.

Read more...

Штипка е во мисија да ја доближи македонската модна сцена до публиката. Преку опуштени разговори со дизајнери, стилисти, модели и фотографи ќе ѕирнеме во модниот свет зад сцената.

Read more...

Оваа прекрaсна девојка случајно ја сретнавме на Фејсбук...

Read more...

Никола Петровски е македонски моден дизајнер со светска визија.

Read more...

Секогаш екстравагантен и несекојдневен, Роберт Ивановски е моден дизајнер кој секогаш нуди нешто поразлично, но редовно со врвна изработка и богато со имагинација.

Read more...

Новогодишните прослави и журки не ми се многу омилени, ама дотерувањето-секогаш!

Read more...

Дизајнерката Стефанија Насеска пријатно ја изненади публиката со нејзината последна колекција есен/зима 2013-14 што ја претстави на Модниот викенд Скопје и ги раздрма модните кругови со прашањето „Шчо напраифме?“ во контекст на модата.

Read more...

Ивана Кнез е костимограф, дизајнерка на облека и накит и во секој поглед уметничка душа која ги бодри македонските девојки и жени да ја ослободат божицата во себе.

Read more...

Елеганцијата е нејзин заштитен знак, особено кога станува збор за свечени прилики како новогодишната прослава.

Read more...

Штипка продолжува со серијалот совети за совршен изглед на празничните прослави.

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?