ban2

Во пресрет на новата модна грозница поразговаравме со македонската модна дизајнерка Ирина Тошева, која воедно е и една од нашите омилени дизајнерки.

Read more...

Во пресрет на новиот Моден викенд во Скопје, прочитајте го интервјуто со Рене Рајт, девојката од Јамајка која беше едно од најголемите изненадувања и освежувања на пролетните ревии на македонските дизајнери.

Read more...

Бона Пауновска е жена која се памети на прв поглед. Несуден стоматолог и дипломиран преведувач по италијански јазик.

Read more...

Прочитајте ги десетте кратки прашања и одговори со атрактивниот македонски модел Саша Петковски ...

Read more...

Прочитајте го интервјуто со Мартин Спасовски, фотографот кој го обожава жанрот филм ноар и златните години на сребрениот екран, како и косплејот и гламурот на 40-тите и 50-тите...

Read more...

„Идеалната жена според мене треба пред се да е харизматична личност, да е интелегентна и образована, самостојна, комуникативна, директна и категорична, безкомпромисна, самоуверена.“

Read more...

Поразговаравме со Ивана Чолчаковска, првата Македонка која што патува низ светот со мотор.

Read more...

Поразговаравме со Мартина Димоска девојка која ужива да се маскира во ликови од филмови и да направи косплеј  фотографии, но и да игра видео игри и да се дружи со претставниците на посилниот пол бидејќи едноставно – тие и се поинтересни.

Read more...

Прочитакјте го ова интересн интервју со српскиот пејач Бакир Турковиќ кој беше финалист во „Свездите на Гранд“, а пред неколку дена ја промовираше и неговата прва песна „Запали се“ која за само неколку дена има преку 100.000 прегледи.

Read more...

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?