ban2

Поразговаравме со дизајнерките Викторија Ланговска и Магдалена Дилевска кои стојат зад брендот и креативното студио Преплет.

Read more...

Атрактивната пејачка Елена Велевска покрај тоа што се грижи за своите три деца, постојано води сметка и за својот изглед, а особено внимание посветува на здравјето и убавината.

Read more...

Поразговаравме со Мартин Атанасовски попознат како Буцо Битбокс, еден од најпознатите битбоксери во Македонија.

Read more...

Елена Василевска е 17 годишна девојка од Скопје која го води блогот shybutsecretlyfab.com веќе 2 години.

Read more...

Поразговаравме со Марија која што стои зад модниот блог „Fabulous is Freedom“ за новите пролетни трендови и за парчињата кои ќе бидат must-have за следната сезона.

Read more...

Поразговаравме со Ивана Чолаковска и нејзиното момче Ману Торес од Шпанија, кои поминаа цели три континенти со мотор и во моментот патуваат низ преубавите земји на Јужна Америка.

Read more...

Поразговаравме со Азизе Демиши, авторка на модниот блог Rosse, која за себе вели дека ужива да ги комбинира стиловите, и дека не може без фармерки.

Read more...

Македонката Ивана Чолаковска помина цели три континента со мотор и во моментот се наоѓа во Чиле од каде требаше да започне со освојувањето на Американскиот континент, но во моментот, поради несреќата што ја доѓивеа неодамна, таа не може да продолжи со патувањето.

Read more...

Поразговаравме со македонската модна дозајнерка Jована Филиповиќ чија креација од колекцијата пролет/лето 2014 се најде на страниците на британското издание на Glamour.

Read more...

Приказната за модниот бренд „Марла“ се провлекува низ авторските колекции на накит, облека, модни додатоци, креирани и направени во студиото на хрватската дизајнерка Нивес Степинац Гргуриќ.

Read more...

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?