ban2

Ангела Димитрова е дел од младата генерација на наши исклучително талентирани актери.

Read more...

Исклучително се препознатливи по својот беспрекорен, минимален стил и умешноста навидум природно да се надополнуваат една со друга.

Read more...

Наталија Теодосиева е наша млада актерка со богато искуство. Во последно време кај нас е препознатлива од рекламите за „Скопско“ на Милчо Манчевски, како и од извонредните претстави на Слободан Унковски „Солун град на духови“ и „Ајнштајновите соништа“.

Read more...

Нејзиното име е Ерина Богоева и таа е една од оние креативни девојки кои своите мисли и емоции најдобро ги изразува преку фотографија.

Read more...

Со Изабела се сретнавме во едно кафуле. Како личност таа е смирена, нашминкана дискретно, со вкус, токму соодветно за пригодата.

Read more...

Дуке Бојаџиев успешно работи како композитор и пијанист на светската музичка сцена со години наназад.

Read more...

Бендот е создаден пред година и пол, од едноставна и искрена потреба – да се искажат ставовите за она што се случува на Балканот и во светот

Read more...

Ирина Тошева е модна дизајнерка која важи за една од најталентираните и најомилените дизајнерки на македонската модна сцена.

Read more...

Pole People Skopje е првото студио кај нас, специјализирано за фитнес и танц на шипка. Функционира речиси три години, а од пред некоја недела се отвори  и нивното второ студио со локација во Центар.

Read more...

Поразговаравме со Роберт Ивановски, дизајнерот кој пријатно не изненади со неговата последна колекција за пролет-лето 2016 со која се претстави на последниот Моден викенд Скопје.

Read more...

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?