Наталија Теодосиева е наша млада актерка со богато искуство. Во последно време кај нас е препознатлива од рекламите за „Скопско“ на Милчо Манчевски, како и од извонредните претстави на Слободан Унковски „Солун град на духови“ и „Ајнштајновите соништа“.

Read more...

Нејзиното име е Ерина Богоева и таа е една од оние креативни девојки кои своите мисли и емоции најдобро ги изразува преку фотографија.

Read more...

Со Изабела се сретнавме во едно кафуле. Како личност таа е смирена, нашминкана дискретно, со вкус, токму соодветно за пригодата.

Read more...

Дуке Бојаџиев успешно работи како композитор и пијанист на светската музичка сцена со години наназад.

Read more...

Бендот е создаден пред година и пол, од едноставна и искрена потреба – да се искажат ставовите за она што се случува на Балканот и во светот

Read more...

Ирина Тошева е модна дизајнерка која важи за една од најталентираните и најомилените дизајнерки на македонската модна сцена.

Read more...

Pole People Skopje е првото студио кај нас, специјализирано за фитнес и танц на шипка. Функционира речиси три години, а од пред некоја недела се отвори  и нивното второ студио со локација во Центар.

Read more...

Поразговаравме со Роберт Ивановски, дизајнерот кој пријатно не изненади со неговата последна колекција за пролет-лето 2016 со која се претстави на последниот Моден викенд Скопје.

Read more...

Антонија го отвори своето ателје во 1994 година, додека нејзината прва ревија со која се претстави пред македонската јавност се случи во 2002 година.  

Read more...

Совети за едноставна но гламурозна шминка соодветна за новогодишната забава ни дава познатиот make-up artist Виктор Мирчевски.  

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?