Лилика Стрезоска по школување е лингвист, но попозната јавно е како фотограф со екстремно истенчено чувство за фотографии полни со чувства.

Read more...

Едно од поинтересните имиња што во последно време се издвојува на нашата модна сцена е името на младата дизајнерка Даниела Ѓуровска од Скопје, која до пред извесно време беше дел од модниот блог Fashion DNA, а потоа продолжи со самостојна дизајнерска кариера.

Read more...

Александра Трпеска ни ги откри нејзините омилени шопинг адреси во Скопје!

Read more...

Ирина Тошева е име кое што често се слуша во нашите модни кругови и пошироко- а има и зошто!

Read more...

Марија Илиќ ја запознавме како ПР менаџерот на Моден Викенд Скопје, но во последниве пет месеци работи и како дел од тимот на прекрасниот, петѕвезден „Парк Хотел &Спа“.

Read more...

Пред неколку години еден пријател ми го покажа блогот на Јована Зука додека зборувавме нешто за модна фотографија и од тогаш не само што редовно ја следам, туку и се навраќам на некои нејзини постари постови кога ми треба инспирација.

Read more...

Ангела Димитрова е дел од младата генерација на наши исклучително талентирани актери.

Read more...

Исклучително се препознатливи по својот беспрекорен, минимален стил и умешноста навидум природно да се надополнуваат една со друга.

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?