Интервју со Ана Настевска, сопственичка и дизајнерката зад Simple

Read more...

Билјана Радиновска е млада театарска режисерка која со своите претстави и проекти сосема го прикажува она „светско, а наше“.

Read more...

badnikk

Во пресрет на еден од трите најголеми христијански празници - Божиќ, за се во врска со празникот и за тоа како треба да го прославиме како православни христијани, поразговаравме со отец Дејан Трајков.

Read more...

Конечно дојде на ред првиот дечко во оваа рубрика и исклучително многу ми е мило што е Милош Б. Андоновски.

Read more...

Лилика Стрезоска по школување е лингвист, но попозната јавно е како фотограф со екстремно истенчено чувство за фотографии полни со чувства.

Read more...

Едно од поинтересните имиња што во последно време се издвојува на нашата модна сцена е името на младата дизајнерка Даниела Ѓуровска од Скопје, која до пред извесно време беше дел од модниот блог Fashion DNA, а потоа продолжи со самостојна дизајнерска кариера.

Read more...

Александра Трпеска ни ги откри нејзините омилени шопинг адреси во Скопје!

Read more...

Ирина Тошева е име кое што често се слуша во нашите модни кругови и пошироко- а има и зошто!

Read more...

Марија Илиќ ја запознавме како ПР менаџерот на Моден Викенд Скопје, но во последниве пет месеци работи и како дел од тимот на прекрасниот, петѕвезден „Парк Хотел &Спа“.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотелот е сместен во боровата шума во населбата Св. Стефан, на 4км од Охрид и 100 метри од езерското крајбрежје. ...
BEST WESTERN Hotel Bellevue е лоциран близу скопскиот аеродром, но не деалеку и од центарот на градот. ...
Хотелот “Континентал” е најголемиот хотел во Скопје, познат по своето долгогодишно искуство и традиција . ...
Хотел “ Капри” располага со вкупно 20 соби и лоби бар до до 25 гости. ...
Хотел "Томче Софка" е лоциран непосредно до центарот на Скопје во Градскиот парк. ...