Иако најверојатно сите девојки сакаат постојано да изгледаат така убаво како кога ќе ги нашминка професионалец, повеќето ги користат овие примамливи услуги за посебна пригоди, најчесто за својата или свадбата на некој близок.

Read more...

Билјана Радиновска е млада театарска режисерка која со своите претстави и проекти сосема го прикажува она „светско, а наше“.

Read more...

badnikk

Во пресрет на еден од трите најголеми христијански празници - Божиќ, за се во врска со празникот и за тоа како треба да го прославиме како православни христијани, поразговаравме со отец Дејан Трајков.

Read more...

Конечно дојде на ред првиот дечко во оваа рубрика и исклучително многу ми е мило што е Милош Б. Андоновски.

Read more...

Лилика Стрезоска по школување е лингвист, но попозната јавно е како фотограф со екстремно истенчено чувство за фотографии полни со чувства.

Read more...

Едно од поинтересните имиња што во последно време се издвојува на нашата модна сцена е името на младата дизајнерка Даниела Ѓуровска од Скопје, која до пред извесно време беше дел од модниот блог Fashion DNA, а потоа продолжи со самостојна дизајнерска кариера.

Read more...

Александра Трпеска ни ги откри нејзините омилени шопинг адреси во Скопје!

Read more...

Ирина Тошева е име кое што често се слуша во нашите модни кругови и пошироко- а има и зошто!

Read more...

Марија Илиќ ја запознавме како ПР менаџерот на Моден Викенд Скопје, но во последниве пет месеци работи и како дел од тимот на прекрасниот, петѕвезден „Парк Хотел &Спа“.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Храната ја приготвуваме пред Вашите очи додека Вие уживате во големиот избор на квалитетни домашни и странски вина . ...
Дојдете во хотел Александрија и уживајте во прекрасниот поглед на Охридското езеро ... ...
Добродојдовте во топлиот и посебен амбиент на "Плаза Де Торос"
Хотелот "Гранит" е лоциран на брегот на Охридското Езеро, во месноста Св. Стефан на 5 км од центарот на Охрид. ...
Хотелот "КАМНИК" е лоциран на влезот од градот оддалечен само 10 минути возење до центарот на Скопје. ...