Познатата актерка пред неколку дена во Рим прими важна награда за досегашното достигнување во филмската индустрија, па објасни зошто тоа и значи многу, но зборуваше и за скандалот во врска со продуцентот Харви Вајнштајн кој што ја тресе филмската индустрија со месеци.

Read more...

Kejt Hadson

Во Светот медиумите на големо зборуваа дека откако се случи разводот на еден од најубавите холивудски парови, Анџелина Џоли и Бред Пит,прво се појави приказната дека глумецот Бред Пит и Кејт Хадсон се во врска.

Read more...

katty perry

Пејачката Кети Пери вели дека човечкото месо е најдобрата храна на светот, дека има „фин вкус“ и дека забранетите задоволства се секогаш највкусни. Таа во интервју за француско радио изјавила дека канибализмот е попопуларен отколку што мислат луѓето.

Read more...

Karin Dor

Германската актерка Карин Дор почина на 80-годишна возраст, во старечки дом во близина на Минхен. Веста за нејзината смрт на светските медиуми ја пренесе нејзиниот син.

Read more...

natalie portman

Холивудската актерка и оскаровка Натали Портман е наградена со израелската награда Генеза за 2018 година во знак на признание за посветеност во однос на социјалните прашања и длабоките врски со своите еврејски и израелски корени, наведоа организаторите.

Read more...

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?