Таа со својот изглед никако не се вклопува во холивудските стандарди

Пред 15 години Кели Кларксон победи на музичкиот натпревар „American Idol“ и преку ноќ стана вистинска сензација во земјата на бизоните. Но, младата пејачка брзо се најде под притисокот на јавноста, па и на индустријата која од неа бараше својот изгледа да го прилагоди на трендовите и да се вклопи во наметнатите стандарди.

Кели едно време се бореше и со булимија, но во еден момент одлучи дека повеќе не треба да се грижи премногу за своите килограми. Но сега можеме да видиме дека претерала и на себе има минимум 50 килограми плус, а нејзините обожаватели се запрепастени.

Таа ги шокираше сите на едно доделување на награди кога се појави во црн фустан кој не успеа да го намали прекумерниот вишок, а нејзините обожаватели сметаат дека тоа може сериозно да го загрози нејзиното здравје. Но, Кели, периодот во кој водеше грижа за својот изглед го нарекува „мрачен период“. „Тогаш ми изгледаше дека единствениот излез е да се откажам од се, ги уништив колената и стапалата од постојаното трчање и поради долгите часови поминати во теретана“. Таа призна и дека тогаш сериозни размислувала и на самоубиство.

Но и покрај вишокот килограми, оваа жена се чувствува и изгледа убаво...

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?