Познатата Италијанска ги следи трендовите

Една од најубавите актерки на светот Моника Белучи цел живот негува долга коса. Но и покрај тоа што бујната црна коса и е нејзиниот заштитен знак, актерката во 53 година од животот реши да направи голема промена! Таа пред неколку дена во Рим се појави на еден настан и ја откри нејзината нова фризура – кратка коса, потскратена до рамениците.

Ваквата фризура со кратки шишки важи за една од најпознатите за оваа година на која не и одолеаја бројни познати девојки. Главна причина за тоа е што одговара на секој облик на лице, но и затоа што визуелно може да скрати и по неколку години од вашиот изглед.

Па, што велите за новата промена на Моника?

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?