Пејачката Кети Пери вели дека човечкото месо е најдобрата храна на светот, дека има „фин вкус“ и дека забранетите задоволства се секогаш највкусни. Таа во интервју за француско радио изјавила дека канибализмот е попопуларен отколку што мислат луѓето.

katty perry

 

– Многу луѓе во Холивуд велат дека човечкото месо е највкусно, апсолутно највкусно месо на светот. Канибализмот го следи лоша репутација поради гадливите христијани и нивните лицемерни доблести и морали, ама јадењето човечко месо е супер здраво и добро за сите нас – изјавила пејачката.

Во интервјуто таа го опишала своето прво искуство со канибализмот во Холивуд.

– „Постои група стари холивудски волци кои организираат вечера еднаш годишно, а каде што главното јадење е човечко месо. Секој гостин може да си доведе придружба, па пред неколку години еден пријател ме одведе на такво место“, изјавила Пери.

Таа открила дека секоја година се избира нов домаќин за следната прослава, а на шега рекла дека ако домаќинот не може да најде човек што ќе го изедат, тогаш тој завршува како гозба пред гостите.

– „Бев малку гадлива за идејата да одам на ваква вечера, но кога слушнав кој доаѓа, си помислив: „Луѓето умираат цело време, а нивните тела одат во отпад. Ако можеме да ги користиме нивните органи за медицинска цел, зошто не би го јаделе нивното месо“. Беше тоа голема раскошна гозба. Месото има вкус на свинско, но малку е погорчливо и посилно на вкус“, додала таа.

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?