Германската актерка Карин Дор почина на 80-годишна возраст, во старечки дом во близина на Минхен. Веста за нејзината смрт на светските медиуми ја пренесе нејзиниот син.

Karin Dor

Карин, врвот на кариерата го достигна во филмот „Живееш само двапати“ каде беше во улогата на Хелга Брандт една од девојките на Бонд. Филмот е снимен 1967 година, а играше и во трилерот на Хичков, „Топаз“.

Карин Дор, која многумина ја вбројуваат меѓу најубавите девојки на Бонд, почина во старечки дом во близина на Минхен.

 

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?