Нови модни имиња во комбинациите на Меланија

Првата дама на Америка постојано е во фокусот на најпознатите модни магазини во светот. Таа е прва поранешна манекенка која се пресели да живее во Белата куќа, а најверојатно и единствената Прва дама во историјата на Америка која постојано носи високи потпетици од кои повеќето се повисоки и од 15 сантиметри. Но она што прво паѓа во очи кога е нејзиниот стил во прашање е тоа што секогаш носи парчиња од најпознатите дизајнерски имиња, а меѓу нив најчесто „Dior“, „Delpozo“, „Michael Kors“, „Dolce & Gabbana“...

>

Поранешната манекенка многу ретко можеме да ја видиме во релативно непознати имиња, па токму затоа и бевме изненадени кога при посетата на еден настан во Западна Вирџинија кој е посветен на се поголемата епидемија на зависности од дроги, Меланија се појави во фустан во смарагдно зелена боја од „Cefinn“, американски бренд зад кој стои Саманта Камерон, креаторка која не е многу позната на пошироката јавност.

Прекрасната Меланија овој смарагдно зелен фустан со рамен крој и кожен ремен со крокодилски дезен го носеше во комбинација со атрактивни салонки чии шари се комбинација од питон дезен и силни нијанси на розова, сина и жолта боја. Очилата за сонце од кои едноставно не се одвојува, пуштената коса и подвитканите ракави беа единствените детали со кои најпознатата Словенка на светот ја зачини оваа прекрасна есенска модна сага.

Па, големо БРАВО за Меланија!

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?