Постапката на Меланија Трамп предизвика бројни позитивни коментари

За време на посетата на Париз Меланија Трамп имаше бројни обврски, а меѓу нив беше и обиколката на најголемата детска болница во градот. Станува збор за болницата Некер која важи и за една од најстарите во престолнината на Франција, а која е основана во 18 век.

И токму тука таа покажа солидно познавање на францускиот јазик! Таа со персоналот и вработените се разбираше без преведувач што беше пречекано со воодушевување од целиот свет. Дури и нејзините најлоши критичари не можат ништо лошо да и нафрлат поради ова.

Инаку, малку е познато дека Меланија е полиглота, па така покрај мајчиниот Словенечки јазик (на кој зборува со синот Барон) зборува и англиски, француски, германски и српски.

Па секоја чест за Првата дама на Америка.

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?