Новогодишното издание на Меланија се уште е хит на социјалните мрежи

Стефано Габана сподели фотографија на која првата дама на Америка носи црн коктел фустан со мали панделки на рамениците. Стефано во коментарот под фотографијата ја нарече Меланија убава жена, а нејзините критичари – игноранти и на тој начин се приклучи на модните креатори кои застанаа на страната на Меланија (види тука). Но познатиот дизајнер предизвика и бројни негативни реакции на социјалните мрежи со неговиот коментар, особено затоа што Доналд Трамп и не е баш најпопуларен во Италија.

И покрај тоа што на многумина не им се допаѓа, сепак не се сите против Mеланија Tрамп >>

Многумина му замерија дека на овој начин евтино се продал и ја компромитирал неговата модна куќа. Но Стефано се надоврза на расправат и веднаш објасни дека Меланија го купила фустанот во регуларен бутик (најверојатно по цена од 2.995 колку што чини фустанот), дека не е шиен по нејзина мера и дека Dolce and Gabbanа не соработува директно со неа.

Ги пребројавме сите пластични операции на Mеланија и отанавме во шок >>

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?