FaceBook  Twitter  

Познатата актерка и режисерка Лина Данам во новото издание на магазинот Гламур позира во необично издание.

На фотографијата се гледа нејзиниот целулит.

„На насловната страна на магазинот кој денес ќе го прочитаат милион жени од целиот свет се наоѓа ова тело, кое е без Фотошоп, со сите мои недостатоци“, изјави Лина која со години се бори против критиките упатени на адресата на целулитот, вишокот килограми и сите оние други маани од кои претставничките на понежниот пол многу тешко се збогуваат. Таа и во тинејџерските денови се борела со негативните коментари поради својот општествено неприфатлив изглед. Лина денес има 30 години и многу поинаку гледа на таквите критики, но и на она што го гледа кога ќе се погледне во огледалото. „Да бидам јасна. Јас не го мразам моето тело, ја мразам културата која ми зборува дека не треба да го сакам.“ вели таа.

Па што мислите за ова?

Дали оваа насловна е на место или преставува грд призор? Одговорете (си) на овие прашања ако сакате Лина да ја постигне својата цел...

 

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Ресторанот Маракана се наоѓа во средиштето на Градскиот парк во Скопје. ...
Во атарот на село Нежилово на реката Бабуна се наоѓа рибникот на пастрмка Нежилово ...
BEST WESTERN Hotel Bellevue е лоциран близу скопскиот аеродром, но не деалеку и од центарот на градот. ...
Хотел "Сити Парк", отворен во октомври 2010, е нов, модерен и луксузен хотел со 4 *. ...
Хотелот Водно е модерен, комфорен хотел со прекрасен поглед на градот и неповторливо чувство на задоволство. ...