ban2

Ова се омилените детали на Кејт Мидлтон

Во светот на модата познат е ефектот на Кејт, односно одредени парчиња што ќе ги облече војвотката од Кембриџ за многу кратко време исчезнуваат од продавниците. Жените ширум светот го обожаваат нејзиниот стил, а ја сакаат и затоа што многу често рециклира одредени парчиња, односни ги носи во различни изданија, а некои забележаа дека има слабост и кон одредени модни детали. Па така во нејзините плакари има неколку фустани кои и се омилени и во кои повеќе пати сме ја виделе, потоа нејзините омилени кафеави чизми кои ги носи повеќе од десет години, но и одредени парчиња накит од кој едноставно не се одвојува. Тука пред се мислиме на нејзиниот свршенички прстен кој најпрво беше подарок од принцот Чарлс за покојната Дајана и се проценува дека вреди речиси половина милион долари.

Кејт Мидлтон во кратко здолниште ја прекрши традицијата >>

Покрај прстенот Кејт има и слични обетки, но очигледно дека поомилени и се еден пар од бели бисери кои исто така постојано ги носи. 

Топ 10 џемпери со цветен дезен >>

Како што пишува Поп Шугар обетките со бисерите Annoushka и копчи од Kiki McDonough Кејт ги носи веќе неколку години, односно од 2012.

Овие фармерки не ги соблекуваат од себе познатите девојки оваа сезона >>

Skinny фармерки се аут, во мода се овие модели >>

 

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?