Северина во еден хотел во хрватска позираше во преубав бел костим за капење од „Saint Laurent Paris“ и црни високи потпетици од „Nicholas Kirkwood“.

Ретко што во овие топли денови привлекува внимание како фотографиите на кои познатите убавици се во костими за капење. А благодарение на социјалните мрежи секојдневно можеме да уживаме во нивните провокативни летни изданија. Ова важи и за ѕвездите од нашиот регион, а меѓу нив хрватската пејачка и модна икона, Северина, секако дека е една од оние кои најмногу привлекуваат внимание.

Преубавата Севе преубавиот костим за капење го носеше со потпетици високи до небото од познатиот дизајнер за обувки Николас Кирквуд, а целито look беше зачинет со бел шешир и XXL очила за сонце од „ReyBan“.

Па дали ви се допаѓа Севе во ова издание?