ban2

Новиот скандинавски бренд „Ganni“ во моментов е хит во целиот свет

Покрај трендсетерките од север го обожаваат и ИТ девојките од целиот свет, а за нивната препознатлива естетика, која е микс од скандинавскиот стил и најновите трендови, се почесто пишуваат бројни познати модни магазини. Во последните неколку сезони тие во секоја колекција имаат по некое парче кое своето место ќе го пронајде во плакарите на бројни ИТ девојки, а еден од последните такви фаворити е топлиот мек џемпер во виолетова нијанса. Станува збор за Ganni model Faucher кој го носат сите – од кралицата на уличниот стил Алекса Чанг, па се до познатите трендсетерки што седат во првите редови на модните ревии.

Многу сличен модел можете да пронајдете и во продавниците на познатиот шпански хај-стрит бренд „Mango“. И „Манго“, како и скандинавскиот „Ganni“ во последните неколку години го плени вниманието на модниот свет и ги освојува сите со своите одлични парчиња кои често со брзина на светлината ги снемува од нивните полици. Токму такво парче е и овој ИТ џемпер од Манго инспириран од популарниот модел на „Ganni“.

Станува збор за „oversize“ модел со волуменизирани ракави во боја на лаванда (оваа боја ќе биде апсолутен хит и следната година, a тоа можете да го видите и тука)

А ве го џемперот од Манго ...

Па, дали ви се допаѓа овој модел?

Останатите џемпери од Манго за есен-зима 2017, но и од неколку други брендови кои се познати во Македонија, можете да ги видите тука.

види повеќе »

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?