Тренд кој го фураат и нашите девојки

Кратките маици – исечени, непорабени или со интересни мотиви – сите се во мода последниве неколку сезони. Во нив можете да се шетате низ градот, но и да изгледате елегантно, а постојат и малку посекси модели кои ќе ве однесат во центарот на вниманието.

Трендот можеме да го сретнеме и на нашите улици, а и на журката Summer Beach Festival што се одржа во штипското Ангелс Кафе беше вистински хит.

Кликни тука и види ги и другите модели од Factory >>

Па, погледнете како овој тренд го носат славните девојки, но и нашата блогерка Дани Ѓурвоска која на оваа фотографија носи маица од македонскиот бренд Factory.

Бела Хадид покажа малку повеќе кожа и тоа во комбинација со тренерки, додека нејзината сестра Џиџи кратката црвена маица ја носеше во комбинација со тексас јакна

Еве уште едно одлично издание на Дани

Шанина Шајк во неодоливо издание

Емили Ратајковски во комбинација слична на Бела Хадид

Па, дали ви се допаѓа овој тренд?

 

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?