Како ќе изгледаат модерните девојки оваа есен?

Откако по кој знае кој пат ги прегледавме ревиите на најпознатите дизајнерски имиња можеме да заклучиме дека оваа есен и зима трендовите ќе се вртат околу разнобојноста и предимензионираноста. Покрај ова во новата сезона ќе носиме и силни бои – жолта, сина и сите нијанси на црвена, додека црната најдобро ќе биде да остане за некои други времиња.

Што се однесува до оверсајз кроевите кој ги наметна креативниот директор на Баленсијага, Демна Гвасалија, оваа сезона можеме да ги носиме на секој дел од облеката– кроевите се нагласени како на сакоата и капутите, така и на панталоните, кошулите, растегнатите џемпери. Во тренд се и интересни принтови, комбинации со материјали, како и еклектичниот стил кој оваа есен  го заземе местото на елегантните, класични комбинации.

ПЛЕТЕНИ ПАРЧИЊА

ПРЕДИМЕНЗИОНИРАНИ ЈАКНИ

МОДЕРЕН ФОЛКЛОР

МОЌЕН ДЕЛОВЕН-МАШКИ ИЗГЛЕД

„БОМБЕРКИ“

МОЌНИ ФУСТАНИ

МЕТАЛИК

ИСЕЧОЦИ

ЗЕМЈЕНИ БОИ

Извор: Elle

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?