Има нешто секси и неодоливо во овие ексцентрични модели

Креативниот директор на Balenciaga и Vatements, Демна Гвасалија ги здружи силите со еден од најпознатите брендови за фармерки и заеднички создадоа колекција која ги помести сите граници. Патенти на места на кои не ги очекувавте, необични рабови и кроеви кои ја поделија модната публика – за едни тие се нешто најмодерно и најтренди за оваа сезона, а за други – претерани и премногу ексцентрични. Но годинава не се само овие фармерки од Levi's на списокот со контроверзни парчиња облека.

Погледнете што има друго на оваа листа >>

Фармерките од Vetements  X Levi's

Подигнати бикини како во Baywatch

Проѕирниот фустан од Dior

Високите чизми на Ријана на врзување - Unravel

Y Project фармерки „2 x 1“

 

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?