ban2

Тренд кој ќе ја обележи оваа пролетна сезона

Ригите можеби не се ништо нова на модната сцена, но тие дефинитивно ќе бидат еден од клучните трендови и оваа пролетна сезона. Тие доминираат како во дизајнерските колекции, така и кај познатите комерцијални брендови. Особено популарни се сино белите риги кои можете да ги носите на кошули украсени со впечатливи детали, како и новите симпатични модели направена со техниката colorblocking односно со додавање на графички дијагонални линии.

Но ако сте загрижени дека ригите би можело да направат да изгледате подебело (или пошироко), стилистите советуваат да изберете облека со потенки и вертикално поставени дезени.

Или новите асиметрични дезени во кои ќе изгледате како ИТ дама ...

Како и да е, ригите оваа сезона ни стигаат во сите облици и големини и важат за еден од најпосакуваните трендови. Дека тоа е така можете да видите и од галеријата што следува каде на едно место ви се дадени некои од најубавуте модели за оваа сезона >>

види повеќе »

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?