Необични кожни јакни кои ќе бидат во мода оваа пролет.

Balenciaga

Рокерски јакни станаа популарни во 50-тите години кога беа поврзани со бунтовничката субкултура, а во 70-те ги носеа рокерите. Денес, кожни јакни го изгубија својот панкерски превез и станаа традиционален дел од основната гардероба за пролет и лето. Ние веќе ви покажавме како да ги комбинирате овие кожени рокерски јакни во пракса, а денес ќе ви ги претставиме алтернативите на основната црна кожа јакна кои се во тренд оваа пролет според дизајнерите, но и каде да ги купите истите.

Нови варијанти на класичните модели

Coach

Кожени јакни во канонските смисла мора да биде црна - така како што беше во текот на XX век. Во претстојната сезона, дизајнери нудат различни класични парчиња со помош на вез, нитни, амблеми (па и навртки) . На шоуто на Валентино може да се види лакирани варијанти, а Ралф Лорен нуди враќање на стариот истрошени изглед и намерно излитени модели. Гучи пак, претстави црни кожени јакни кои потсетуваат на барокниот период додека најлесни опции можевме да видиме кај Баленсијага, која може да се трансформира со помош на вашиот стил, како на првата фотографија на пример, со изложување на рамената.

Што мисли студената кралица на модниот свет за јакната која што сите ја имаме во плакарите >>

Ralph Lauren

Gucci

Valentino

 

#

 

Кожни јакни во боја

Оние кои не се премногу импресионирани од тешката рокерска естетика оваа сезона можат да изберат прекрасни модели во најразлични бои – од страсната црвена боја, се до понежните розови нијанси и интересни компромис опции прикажани во новите колекции на Александар Меквин - црни кожени јакни со цветни везови, нитни и патенти.

Еве во кои продавници ги пронајдовме најдобрите кожени јакни со крајно поволни цени >>

Christian Dior

Marques' Almeida

 Alexander McQueen

 

#

 

Кратки модели

Овие модели беа на врвот на популарноста пред пет години, и сега повторно се вратија на голема врата. Можете да ги носите со фустан во комбинација со миди модел - како на пример оној со предимензионирани ракави на Луј Витон додека за вечерни пригоди и погламурозен стајлинг можете да комбинирате со свилен фустан со должина до подот како комбинацијата од модната ревија на Ланвин од колекцијата за пролет/лето 2017.

Lanvin

Louis Vuitton 

Louis Vuitton 

Отворете ја галеријата што следува и погледнете од кои продавници да ги купите најдобрите кожни јакни за оваа сезона.

види повеќе »

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?