И додека во 2016 година ја одбележаа разни чокер-огрлици од разни материјали, оваа година во фокусот е уште едно парче од 90-тите години кое го носеа сите жени.

Или порано, во младоста, сте биле луди за нив или никогаш не сте престанале да ги обожавате... Трета опција не постои!

Имено, станува збор за предимензионирани алки кои бројните дизајнери ги претставија на пистите на Модните недели и повторно ги наметнаа како тренд, а судејќи според социјалните мрежи, жените радо ги прифатија. Но оваа година овие големи обетки ни доаѓаат со малку поинаков дизајн, каде важи правилото – колку пооткачено, толку подобро. Па така и оваа година во мода ќе бидат златни, сребрени и бакарни кругови, но и пластичните во силни нијанси како и оние кои се украсени со бисери и кристали.

Познатите дами како Џенифер Лопез и Бијонсе, никогаш и не престанаа да ги носат, а мораме да признаеме дека и ние ги обожаваме.

А вие?

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?