Мислите дека сте виделе се кога станува збор за модни додатоци?

Еден од трендовите кој беше прикажан на Модната недела во Париз во склоп на колекциите за есен/зима 2017 носи нешто сосема ново и неочекувано. Имено станува збор за само едно правило, а тоа е – модните додатоци да бидат што поголеми и повпечатливи.

Céline

Навистина мислиме на гигантски пропорции!

Од големите чанти од колекцијата на Céline  до преголемите крзнени модни додатоци од Dries Van Noten  или големи шалови до под и шешири од модната куќа Loewe.

Погледнете за што зборуваме >>

Céline

Dries Van Noten

Loewe

Acne Studios

Acne Studios

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?