ban2

Повеќе од очигледно е дека дизајнерите и модните куќи се инспирирани од 80-тите и јакните какви носеа нашите мајки.

Кога станува збор за модата во 2017 веќе се најавени неколку трендови, а најверојатно најлошиот од нив е трендот со „коцкестите“ (напумпани) раменици. Имено станува збор за тренд кој беше популарен во 80-тите и кој го фураа нашите мајки. Па така едиторијалите и рекламите се полни со изгледи со сакоа, блузи и јакни со „набиени“ раменици, а меѓу првите кој го носеше овој тренд беше познатата пејачка Гвен Стефани.

Како Mеланија Tрамп издржа цел ден во високи потпетици >>

Секако, еден од предводниците на овој тренд е и брендот „ Vetements “ кои се главни предводници кога е во прашање воскреснувањето на модните катастрофи од 80-тите и 90-тите.

Внимание! Еве зошто е најдобро купената облека да ја исперете пред да ја носите >>

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?