FaceBook  Twitter  

Зелената е новата црна!

Институтот за бои „Пантон“ ни откри која боја ќе биде најпосакувана во 2017. Имено ако оваа година бевме сведоци на огромната популарност на розовата боја во сите нејзини варијанти (види тука), во 2017 најпосакувани нијанси ќе бидат зелените, односно зеленикавата која е комбинација од зелена и жолта и која е позната како „greenery“. Токму оваа боја деновиве ја фураше и Адријана Лима кога се појави во фустан од кадифе во зелена боја со кој позираше како легендарната фотографија на Анџелина Џоли.

Инаку, покрај оваа нијанса во мода се и темнозелените, смарагдни и ментол парчиња кои зрачат со елеганција, стил и префинетост, а бројни познати брендови веќе ги имаат на полиците во своите обични и виртуелни продавници.

Па, ако барете нешто со што ќе ги освежите вашите плакари и со кое ќе ги „подигнете“ вашите зимски комбинации, тогаш инвестирајте во еден од овие фустани, капути и јакни кои се во бојата која ќе биде хит во наредната година.

види повеќе »

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Ресторанот Камин Чамо постои од 1989 година
Хотел "Томче Софка" е лоциран непосредно до центарот на Скопје во Градскиот парк. ...
Ресторан „БИСЕРА" е лоциран во населба Аеродром и успешно работи од 2000-та година. ...
Во непосредна близина на најатракивните градски знаменитости хотел ЕПИНАЛ е идеално лоциран во центарот на Битола. ...
Рeсторан "Пивница" е лоциран во строгиот центар на градот и постои од 1963 година, додека во 1997 година е возобновен. ...