FaceBook  Twitter  

Зелената е новата црна!

Институтот за бои „Пантон“ ни откри која боја ќе биде најпосакувана во 2017. Имено ако оваа година бевме сведоци на огромната популарност на розовата боја во сите нејзини варијанти (види тука), во 2017 најпосакувани нијанси ќе бидат зелените, односно зеленикавата која е комбинација од зелена и жолта и која е позната како „greenery“. Токму оваа боја деновиве ја фураше и Адријана Лима кога се појави во фустан од кадифе во зелена боја со кој позираше како легендарната фотографија на Анџелина Џоли.

Инаку, покрај оваа нијанса во мода се и темнозелените, смарагдни и ментол парчиња кои зрачат со елеганција, стил и префинетост, а бројни познати брендови веќе ги имаат на полиците во своите обични и виртуелни продавници.

Па, ако барете нешто со што ќе ги освежите вашите плакари и со кое ќе ги „подигнете“ вашите зимски комбинации, тогаш инвестирајте во еден од овие фустани, капути и јакни кои се во бојата која ќе биде хит во наредната година.

види повеќе »

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотел-ресторанот Премиер e идеално место за тие што сакаат да се релаксираат и уживаат во чистиот воздух. ...
Хотел Леонардо е модерен и комфорен хотел одалечен само 1 км од центарот на градот. ...
Преубав ресторан во близнина на Манастирот Св. Наум Охридски
Ресторанот Маракана се наоѓа во средиштето на Градскиот парк во Скопје. ...
Во самото срце на Градскиот парк, среде богатото зеленило, се наоѓа реномираниот ресторан "Уранија". ...