FaceBook  Twitter  

И оваа година многу познати девојки позираа во провокативни комбинации без гаќички, а на овие сите ќе се сеќаваме!

Да, некои дами не бираа средства како да се „телепортираат“ во центарот на вниманието, па на црвениот килим предизвикаа вистински хаос со нивните жешки креации на кои уште долго време ќе се сеќаваме. Секако дека овој тренд не беше прескокнат и на нашите простори, а еве само еден мал дел за оние девојки за кои досега ви пишувавме...

Ангелите на Викторија го копираат стилот на Ким Кардашијан >>

Џулија Салеми на венецијанската Мостра во септември

Кендал Џенер на една свеченост во февруари

Криси Тајген на доделувањето на музичките награди во Лос Анџелес кога се појави во провокативниот фустан од „Yousef Akbar“.

Прекрасната Бела Хадид во Кан...

Контроверзната ријалити ѕвезда Кејт Прајн она што не го покажа на црвениот килим, го покажа при влегување во автомобил.

Шарлот Мекини, или како што сите веќе ја викаат, новата Кејт Аптон, на една градска забава во Калифорнија се појави во извонредно смел фустан.

Најпознатата Албанка на светот на ревијата на Версаче во Париз

Марјана Станојковска на гостувањето кај Жаре во емисијата „Еден на еден“ во провокативна креација под која не носи долна облека. Инаку таа сличен фустан носеше и претходната година и тоа како водителка на Макфест.

Па, што мислите вие за овој тренд?

Мажите во очај, но тоа и го заслужија! Овој тренд станува минато >>

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Ресторанот Нецко2 од Штип е место каде може да уживате вие и вашите пријатели ...
Идеално место за разговор, откритие, потрага по нови идеи, релаксација и одмор со потполна слобода и приватност. ...
Најдобар Spa Resort за регионот Балкан на World Spa & Wellness Awards 2014 во Лондон.
Ресторанот "ОЛИМПИА" е лоциран во населба Радишани, на 8 км од центарот на Скопје, во удобна и тивка атмосфера. ...
Пица ресторан во центарот на Битола.