FaceBook  Twitter  

Топла, драматична, елегантна и софистицирана - бојата на црвено вино е апсолутна владетелка во новата есенска и зимска сезона.

Таа одлично се согласува со сите други бои од вашиот есенски и зимски плакар па со неа можете да експериментирате колку ви душа сака. 

Комбинациите на црна и боја на вино изгледаат софистицирано и елегантно, особен за вечерни пригоди, додека во комбинација со земјени нијанси и неутрални тонови можете да ја носите во вашите секојдневни изданија. Популарните комерцијални брендови за оваа сезона ни претставија бројни парчиња во сите нијанси на оваа боја без разлика дали се направени од кадифе, крзно или кожа, а мошне се популарни и кармините во овие нијанси. 

Боја која оваа есен морате да ја имате во вашите плакари >>

Па, погледнете неколку интересни предлози како да ја носите оваа боја, а потоа и неколку интересни парчиња од нашите продавници.

Премини на следната страна >>

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Националниот ресторан "МАКЕДОНСКА КУЌА" е најафтентичното обележје на македонскиот дух во угостителството. ...
Ресторан „БИСЕРА" е лоциран во населба Аеродром и успешно работи од 2000-та година. ...
Единствен клуб ресторан во Скопје.
Повелете бидете наши гости и поминете незаборавни моменти.
Гостилница која со духот и мирисот на староградско-етно стилот ќе ве натера да се чуствувате како во раните 40 години. ...