Кратките маици или популарните crop top се еден од најбараните трендови особено меѓу познатите трендстерки и ИТ девојки.

Многу познати дами го обожаваат овој тренд, и покрај тоа што е по малку проблематичен, односно кога се кратките маици во прашање најчесто се мисли дека можат да ги фураат само оние со рамен стомак и совршени стомачни мускули. Но, дали е така? Од галеријата ќе видите дека ова парче им стои подеднакво добро на сите дами, без разлика на килограмите и висината, а се што треба да направите е да го искомбинирате на вистинскиот начин.

Па, погледнете ги фотографиите што следуваат и пронајдете ја вашата совршена комбинација, а потоа отворете ја и нашата ексклузивна галерија и погледнете ги најубавите кратки маички од познатите комерцијални брендови.

Младата риалити ѕвезда Кајли Џенер во бело од глава до пети. Таа со оваа комбинација ни покажа сосема нов начин како да носиме беспрекорно скроен женски костум. Откопчајте го сакото и под него облечете кратка маица. Фантастично!

И најпознатата Албанка на светот, Рит Ора, носеше кратка маица во вид на ролка од трикотажа. Овие маички се совршени за пониски температури, па нема да погрешите доколку го набавите за преодниот или за есенскиот период.

Бела кратка маица и црни фармерки со висок струк – генијално! Доколку не сакате да експериментирате, ова е совршено и за вас.

Погледнете како го фураат овој тренд и другите девојки, но и најубавите парчињи од овој тренд од познатите комерцијални брендови во Македонија.

Премини на следната страна >>>>

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?