Кога станува збор за работа, постојано носиме исти парчиња – кошула, блејзер, панталони, здолниште, фармерки.. и се така во круг!

Read more...

И покрај тоа што фармерките се едни од омилените парчиња во секој женски плакар, на некои места навистина не е соодветно да ги носиме.

Read more...

Црните панталони се маст-хев за секој женски плакар, па прочитајте како треба да ги изберете идеалниот модел за вас

Read more...

Да, да, веќе и врапчињата на гранките знаат дека патиките се еден од водечките трендови за оваа сезона, но прашањето е како да ги носиме ...

Read more...

Модата може да ви помогне визуелно да го издолжите вашето тело – се што треба да направите е да го освежете вашиот стајлинг со овие трикови.

Read more...

Почнува сезоната на концерти и забави на отворено, така што, меѓу останатата пролетно-летна гардероба, време е да ја подготвите и вашата гардероба за вакви настани, без разлика дали станува збор за некој светски познат ди џеј, вашата омилена пејачка или можеби некои локални момци во подем.

Read more...

Иако во плакарот на секоја девојка во секој момент можат да се најдат некои неизбежни тексасни парчиња, како омилените фармерки, тексасна јакна и струкирана тексасна кошула, оваа пролет ви препорачуваме да направите место за уште неколку тексасни парчиња кои се апсолутен хит за оваа сезона.

Read more...

Како да ги носите неодоливите металик парчиња преку ден, а да не изгледате како дотерани за на маскенбал?

Read more...

Светлите бродури и женствените материјали внесоа сосема нов дух во класичните бомбер јакни. Актерката Кара Сантана ни покажува како да го носиме овој тренд.

Read more...

Во модните совети за ниските дами можат да бидат вклучени најразлични теми.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотел ВОДНО – Вашиот избор за свадба од соништата
Добродојдовте во топлиот и посебен амбиент на "Плаза Де Торос"
Хотел Леонардо е модерен и комфорен хотел одалечен само 1 км од центарот на градот. ...
Најдобар Spa Resort за регионот Балкан на World Spa & Wellness Awards 2014 во Лондон.
Хотелот е сместен во центарот на градот, во срцето на Струга.