Еве ја палетата со бои кои ќе бидат најзастапени во текот на целата година.

Read more...

Модерните парчиња облека, посебно оние потпишани од славни дизајнерски имиња, се прилично скапи, но најчесто се исплати да се инвестира високиот износ бидејќи ваквата облека изгледа подобро и трае подолго.

Read more...

Во следниве неколку реченици ќе ви пренесеме извадок од книгата Мода за неупатени каде на кратко е претставено се што треба да знаете во врска со фустаните.

Read more...

Не знам за вас, но јас одсекогаш сум ги сакала мартинките. Сум носела и чизми и чевли и сандали ... од оваа марка и секогаш сум била пресреќна и презадоволна.  

Read more...

Во денешно време животот на една современа девојка не може ни да се замисли без овој дел од облеката.

Read more...

Денот на вљубените не е само излегување на по едно кафенце во околните кафулиња од вашиот град.

Read more...

Постојат два вида на жени: оние што носат хулахопки, и оние кои се опседнати со хулахопките (нешто слично на односот кон чевлите!).

Read more...

Кој не сака секси долна облека? Но, кога станува збор за долна облека за секојдневна употреба, сите жени преферираат нешто удобно, меко, што совршено ќе им одговара и во кое ќе можат слободно да дишат, и по можност малку да обликува, така?

Read more...

Еднократните пелени за бебиња можеме слободно да ги наречеме „нужно зло“. Тие се практични и едноставни за употреба, и им заштедуваат многу труд и време на мајките, во однос на употребата на памучни пелени.

Read more...

Почитувани читателки, би сакале да се посоветуваме со вас, и дефинтивно еднаш за секогаш да ја решиме дилемата: каде е поубаво и каде почесто треба да одиме на шопинг: во Скопје Сити Мол или пак, низ центарот на градот?

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?