FaceBook  Twitter  

Веќе и врапчињата на гранките знаат дека модели со гламурозни атрактивни шари на овие мачки ќе ја обележат оваа сезона.

Тие се насекаде - од модните додатоци, па се до крзнените капути и бунди. И изгледаат прекрасно! Можете да ги носите суптилно, на некој мал детаљ од вашиот аутфит (тренди чанта или сандали), или пак на некое впечатливо парче како што е на пример крзнен капут кој ќе ве однесе во центарот на вниманието. Оваа сезона особено се популарни бундите од вештачко крзно кои одлично стојат дури и со фармерки, и кои можете да ги носите без разлика на вашите години. Од друга страна пак, ако сакате да го истакнете вашето тело носете тесна блуза со животински дезен во комбинација со кожено здолниште со молив крој и шик сандали. Токму таква комбинација на следнава фотографија носи и Шерон Стоун со која не освои на прв поглед.

Топ зимски тренд кој ќе ве однесе во центарот на вниманието >>

Овие шари станаа популарни во XVIII век која Европејците почнаа да ги колонизираат Азија и Африка и дома да носат кожа од зебри, тигри и леопарди. Егзотичните шари многу бргу беа прифатени во модата но и во уредувањето на ентериерите. Тие долго време беа достапни само за богатите, но денес постојат прекрасни парчиња од вештачко крзно кои не само што не се претерано скапи, туку се и многу подобри за носење. Еве на пример денес во мода се крзната во боја, а Руби Роуз носи пинк мачка и изгледа фантастично!

Капути и бунди со леопард дезен се маст-хев оваа сезона >>

Браво за Руби за оваа бунда која одговара за различни стилови!

Погледнете ги и другите дами како носат леопард дезен

Шарени бунди – тренд кој морате да го пробате оваа зима >>

Крзнените јакни се хит, ви ги претставуваме најдобрите модели >>

види повеќе »

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

На влезот во Штип следете го знакот на ресторан "Мал Одмор",
Хотелот е лоциран во прекрасен шумски амбиент со извонредно уредено опкружување, позиција и поглед кон Охридското Езеро. ...
Хотел Park Lakeside се наоѓа на околу 2,8 km од Античкиот театар во Охрид. Вклучува сончева тераса и отворен базен. ...
Holiday Inn Skopje e хотел од висока категорија кој работи како дел од ланецот хотели Holiday Inn. ...
Ексклузивниот бутик хотел и спа центар Вила Александар е сместен на мирна локација во предградието на Охрид. ...