FaceBook  Twitter  

Планирате овие денови да носите кратки фустани или здолништа?

Дали некогаш сте се запрашале како и успева на Бијонсе ама баш секој пат кога ќе се качи на бината во оскудните костими од Thierry Mugler, кои многу малку оставаат на фантазијата, нејзините нозе секогаш да изгледаат убаво? И покрај тоа што визажистите на своите познати клиентки кога носат бесрамно кратки креации неретко им ги шминкаат нозете со пудра, шимери и бронезри, нивната шминка тешко дека ќе биде постојана и ќе остане и по половина час, особено по нивното постојано скокање и играње на сцената, кое може да биде и многу напорно кога се тие на светска турнеја или кога настапуваат секојдневно.

Оваа шминка е една од најпопуларните за оваа сезона >>

Но, во што е тогаш тајната? Ако добро ги зумирате фотографиите ќе видите дека многу познати девојки на своите настапи под своите кратки креации носат невидливи хулахопки. Станува збор за модели со мат текстура која ја имитира бојата на човечката кожа. Тие со голо око практично се невидливи, и освен што ја затегаат и благо тонираат кожата, потполно ги покриваат и сите неправилности како што се лузни, стрии и целулит.

Едноставен трик за мазно и сјајно лице, без акни и мозолчиња >>

Што сакаме да кажеме?

Па доколку облечете вакви хулахопки многу лесно ќе создадете ефект на беспрекорна и совршено ускладена кожа која изгледа како тукушто да ви ја напудриле дузина професионални визажисти, без хиперпигментација, несакани враснати влакненца, целулит и сл. Овие модели ги нудат бројни брендови како што се Palmers и Wolford (тие имаат дури и генијален модел без прсти кои можете да ги носите и со сандали кои се отворени во предниот дел), а сличен ефект можете да добиете и со мрежести хулахопки во боја на кожа со густо ткаење.

Најдобрите вежби и диети според формата на вашето тело >>

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

На влезот во Штип следете го знакот на ресторан "Мал Одмор",
Хотелот е лоциран во прекрасен шумски амбиент со извонредно уредено опкружување, позиција и поглед кон Охридското Езеро. ...
Хотел Park Lakeside се наоѓа на околу 2,8 km од Античкиот театар во Охрид. Вклучува сончева тераса и отворен базен. ...
Holiday Inn Skopje e хотел од висока категорија кој работи како дел од ланецот хотели Holiday Inn. ...
Ексклузивниот бутик хотел и спа центар Вила Александар е сместен на мирна локација во предградието на Охрид. ...