FaceBook  Twitter  

Избравте што ќе носите за новогодишната забава?

Наш совет е да изберете нешто во што ќе се чувствувате убаво и удобно, но и со што ќе го покажете вашиот стил во најдобро светло. Но во изборот на вашата празнична комбинација не заборавајте дека постојат некои правила кои треба да ги почитувате и облека која не треба да ја носите во овој период во годината. Прочитајте во продолжение кои се тие ...

Не треба да носите прекратка облека, освен ако не носите хеланки под неа.

Големо деколте повеќе не е во мода. Верувајте ни!

Не носите премногу тесна облека. Можеби вашето тело изгледа совршено но по неколку пијалаци и малку храна вашиот стомак може да се подуе и зголеми, па може да се случи да не се чувствувате пријатно.

Заборавете на тексас шорцеви и летни фустани. Освен ако не планирате Нова година да ја поминете во Австралија и ако фустаните не ги носите врз панталони или фармерки.

Ако сте една од оние дами кои не можат да издржат во високи потпетици, тогаш не треба ни да ги носите за дочек на Нова година.

Облечете било што во кое можете да играте. Каква е поентата ако бидете на некоја луда забава, а не можете да се опуштите и забавувате. Затоа изберете нешто комотно во кое ќе можете да танцувате цела вечер.

Најубавите високи потпетици за дочек на Нова година >>

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

На влезот во Штип следете го знакот на ресторан "Мал Одмор",
Хотелот е лоциран во прекрасен шумски амбиент со извонредно уредено опкружување, позиција и поглед кон Охридското Езеро. ...
Хотел Park Lakeside се наоѓа на околу 2,8 km од Античкиот театар во Охрид. Вклучува сончева тераса и отворен базен. ...
Holiday Inn Skopje e хотел од висока категорија кој работи како дел од ланецот хотели Holiday Inn. ...
Ексклузивниот бутик хотел и спа центар Вила Александар е сместен на мирна локација во предградието на Охрид. ...