kako-da-prepoznaete-fejk-lobutinki

Како да препознаете „фејк“ лобутинки и зошто НЕ треба да ги купите (видео + фото)


31 Март 2015, 13.19
  КАКО ДА ...  
Најпопуларни високи потпетици на светот секако се „лобутинките“, и денес не постои ѕвезда која нема барем еден пар во својата...
najpopularnite-boi-na-lakovi-za-nokti

Ви ги претставуваме најпопуларните бои на лакови за нокти за пролет/лето 2015


30 Март 2015, 07.51
  КОСА + УБАВИНА  
Кога станува збор за лаковите за нокти, оваа пролет главниот акцент ќе биде на класичните тонови и нијансите на месо боја, бои на нежните и ненаметливи...
kako-da-izgledate-kako-francuzinka

Доколку сакате да изгледате како Французинка ова никогаш НЕ требе да го носите!


23 Март 2015, 14.49
  КАКО ДА ...  
Французинките се тие кои најдобро го читаат ракописот од книгата на безвремениот елегантен, префинет и шик...

flamenco-passion-seventeen

FLAMENCO PASSION: Класична шминка од новиот каталог на SEVENTEEN за пролет/лето 2015


10 Март 2015, 22.59
 КОСА + УБАВИНА 
Класична шминка од пролетниот каталог на SEVENTEEN со која ќе ја истакнете страста и темпераментот на медитеранската убавина. Шминка од пролетниот каталог на SEVENTEEN со која ќе ја истакнете страста и темпераментот на медитеранската убавина. Брендот за декоративна козметика SEVENTEEN го објави...
Види повеќе »
intervju-so-elena-od-shybutsecretlyfab

Интервју со Елена од Shybutsecretlyfab: Не ги сакам Birkenstock сандалите!


16 Март 2015, 17.38
 Интервјуа 
Елена Василевска е 17 годишна девојка од Скопје која го води блогот shybutsecretlyfab.com веќе 2 години.
Види повеќе »
intervju-so-marija-od-fabulois-is-freedom

Марија од Fabulous is Freedom: НЕ можам без бели ниски старки!


11 Март 2015, 18.37
 Интервјуа 
Поразговаравме со Марија која што стои зад модниот блог „Fabulous is Freedom“ за новите пролетни трендови и за парчињата кои ќе бидат must-have за следната сезона.
Види повеќе »

РЕСТОРАНИ

Каде и што да јадете?
Највкусните јадења...
Оди во Шопинг »ХОТЕЛИ

Хотели во Македонија
Рубрика за туризам...
Т. Агенции »МОДЕРНА

Ахх.. модерни времиња
Рубрика за мода...
Трендови »ШОПИНГ

Шопинг манија
Рубрика за шопинг ...
Попусти »КУЛТУРАТОР

Party People
Секс, гламур и (не) култура ...
Настани »

Топ модели
Најдобрите модели од Македонија и светот...
Пријави се »


MAGAZINE

Разгледај го »


КЛУБ

Рекламирај се
Ако сакате вашиот бизнис да биде дел од Штипка, контактирајте не:
++ 389 71 318 485
Прати E-маил »


maskara

maskara

tri-kombinacii-na-elena-vasilevska

Три комбинации од модниот блог на Елена Василевска


11 Март 2015, 12.54
 Блогерија 
Елена е 17 годишна тинејџерка од Скопје, која како и многу нејзини врснички е опседната со  Инстаграм и Тамблр. Таа ја сака музиката, особено електронската, а своето слободно време најчесто го користи за да направи интересен пост на нејзиниот моден блог „Shy but secretly Fabulous“. Погледнете...
Прочитај повеќе »
marija-vo-rolka-i-zdolniste

Погледнете како Македонка носи плетена ролка и кратко здолниште


06 Март 2015, 12.37
 Блогерија 
Македонската модна блогерка Марија од „Fabulousisfreedom.com“ неодамна објави нова комбинација на нејзиниот блог. На фотографиите Марија носи комбинација во стилот на парискиот шик која се состои од плетена ролка, кратко здолниште од H&M и капут од Манго префрлен преку рамениците. Целата...
Прочитај повеќе »
kaput-od-krzno

Еве како се носи капут од крзно и скинати фармерки


06 Февруари 2015, 18.18
 Блогерија 
Италијанската блогерка Кјара (Chiara), има завршено правен факултет, а својот блог „The Blonde Salad” го започна во 2009 година. Почетната идеја на нејзиниот блог беше да пишува патописи додека престојуваше во Америка усовршувајќи го англискиот јазик, што со тек на време се претвори во блог...
Прочитај повеќе »
Kufer