Црвени фустани – страст врз есенското жолто лисје!

Можеби токму сега е вистинскиот момент да го одберете вашиот совршен црвен фустан со кој ќе бидете 100% подготвена за новата есенска сезона.

Продолжуваме со трендовите токму онаму каде што застанавме, а тоа е црвената боја. Веќе неколку пати пишувавме дека култната црна боја полека го препушта своето место на страсната црвена, па доколку се уште немате некое фустанче во оваа боја, крајно време е да го најдете. Секако дека нема место за паника за сите оние што ја сакаат црната класика, особено не затоа што овие фустанчиња совршено одат со црни чевли, чанта и ред други црни додатоци.

 

Што се однесува до нашата галерија, станува збор за модели од најпознатите светски брендови како што се Alexander McQueen, Balenciaga, Calvin Klein, Chanel, Christian Dior, Dolce & Gabbana.. кои секако дека чинат вистинско богатство и ретко се гледаат по нашите улици. Но тоа не значи дека брендовите како Mango, Zara и сл. кои ни се достапни и ги има кај нас, не го следат овој тренд кој што е во бојата на љубовта!

 

 

Погледнете, побарајте го вашиот омилен фустан во галеријата, а потоа кога ќе тргнете низ продавниците, имајте добра претстава што е она што го барате. 

 

 

 


РЕСТОРАНИ

Каде и што да јадете?
Највкусните јадења...
Оди во Шопинг »ХОТЕЛИ

Хотели во Македонија
Рубрика за туризам...
Т. Агенции »МОДЕРНА

Ахх.. модерни времиња
Рубрика за мода...
Трендови »ШОПИНГ

Шопинг манија
Рубрика за шопинг ...
Попусти »КУЛТУРАТОР

Party People
Секс, гламур и (не) култура ...
Настани »

Топ модели
Најдобрите модели од Македонија и светот...
Пријави се »


MAGAZINE

Разгледај го »


КЛУБ

Рекламирај се
Ако сакате вашиот бизнис да биде дел од Штипка, контактирајте не:
++ 389 71 318 485
Прати E-маил »maskara

red-is-my-colour

Есенскиот маникир на нашата модна блогерка Александра Везилка: Red is my colour!


20 Октомври 2014, 13.34
 Блогерија 
Октомври. Месец на новата сезона на Моден викенд Скопје. Месец на подигнување на свеста за борбата против рак на дојка... Октомври. Месец на новата сезона на Моден викенд Скопје. Месец на подигнување на свеста за борбата против рак на дојка. Месец на промени. Кога ги посетив моите пријателки...
Прочитај повеќе »
blogergata-eleonora

Прекрасниот стил на модната блогерка Елеонора Кариш


08 Октомври 2014, 15.28
 Блогерија 
Елеонора Кариш е блогерка која не само што изгледа прекрасно, туку има и истенчен вкус за мода така што секоја нејзина комбинација е полн погодок. Таа е позната блогерка од Италија, но повремено и дизајнерка на некое парче кое што потоа обожава да го носи и да се фотографира со него, а нејзиниот...
Прочитај повеќе »
jelena-rozga-kombinacii

Три преубави есенски комбионации со Јелена Розга


21 Август 2014, 11.07
 Блогерија 
Погледнете ги street-style комбинациите на познатата хрватска пејачка Јелена Розга со кои таа се фотографираше на улиците во Сплит. Фотографиите се направени ексклузивно за хрватскиот моден блог Street Style Seconds, а бидејќи Јелена е заштитно лице на италијанскиот бренд Liu Jo, таа покажа три...
Прочитај повеќе »
amal-alamudin-vs-kejt-midlton

Еве како Амал Аламудин ја стави Кејт Мидлтон во втор план


24 Октомври 2014, 08.34
 RED CARPET 
Убавата адвокатка Амал Аламудин преку ноќ стана едно од најпознатите имиња во светот кога се омажи за неден од најпосакуваните мажи во светот, Џорџ Клуни. Како што кажавме, таа по занимање е адвокатка и борец за човекови права, но, како што веќе забележаа медиумите и модните критичари, жената...
Прочитај повеќе »
omlet-vo-novo-ruvo

Супер вечера за која ви требаат само 20 минути- класичен омлет, но во ново руво!


29 Септември 2014, 11.07
 Рецепти 
Брзата, еднставна и здрава вечера е сон на секоја домаќинка, а овој омлет е вистински решение за сите жени кои сакаат да го почестат семејството и пријателтите, а да не потрошат многу време во кујната. Потребни ви се само основните состојки кои веројатно веќе ги имате во кујната, а вечерата ќе биде...
Прочитај повеќе »
raspberry ketone and garcinia cambogia diet reviews carb blocker slim 4 life natrol carb intercept with phase 2 ingredients ingredients in garcinia cambogia extract where to buy garcinia cambogia bean extract carbohydrates in beans pure white kidney bean extract walgreens garcinia cambogia plus weight loss supplement hca weight loss carb blocker herbs phaseolus vulgaris meaning how many carbohydrates in a tin of beans garcinia diet max uk nutrition of white kidney beans pure garcinia cambogia extract chemist warehouse white kidney bean dosage can you eat canned kidney beans cold benefits yoga for kidney stones white beans lima beans where to buy pure garcinia cambogia in montreal garcinia cambogia adverse effects advanced garcinia cambogia order white bean extract type 1 diabetes garcinia cambogia extract facts white kidney beans for sale cut out white foods diet diet pills with garcinia cambogia kidney beans carbs can you eat canned kidney beans without heating what is garcinia cambogia called in sri lanka bean diet to lose weight white kidney bean supplement garcinia cambogia and super lean cleanse how to soften white beans quick natural garcinia terms and conditions where can i buy garcinia cambogia in qatar benefits of garcinia cambogia have you lose weight with garcinia cambogia life extension phytoceramides with lipowheat cheap phytoceramides phytoceramides safe shop white kidney beans recipe white kidney beans gas are white kidney beans gluten free white bean extract phase 2 pharmachem nutrigold garcinia cambogia gold weight loss supplement review any side effects from garcinia cambogia buy garcinia cambogia new zealand where to buy phytoceramide pills what does the fruit garcinia cambogia taste like can you reheat canned kidney beans review of original garcinia cambogia original garcinia cambogia fruit white kidney beans cooking time garcinia cambogia complete nutrition pure garcinia cambogia gluten free garcinia cambogia extract dr oz youtube garcinia cambogia extreme side effects garcinia cambogia warnings phytoceramides for rosacea where to buy garcinia cambogia plant garcinia cambogia and pure green coffee cleanse where can i buy miracle phytoceramides carbohydrates complex sources green coffee speed slim fat blocker sports lab garcinia cambogia extract best quality pure white kidney bean white kidney beans gluten free pure garcinia cambogia extract verified garcinia cambogia live well brand phytoceramide vitamins what garcinia cambogia brand is the best garcinia cambogia free shipping where can you buy black bean extract slendera pure garcinia cambogia and natural cleanse combo diet reviews pure garcinia cambogia pills reviews white kidney bean extract diet white kidney table kidney beans yield natures natural nutrition garcinia cambogia max where buy whole body garcinia cambogia how much hydroxycitric acid should be in garcinia cambogia phytoceramides benefits where to buy all natural garcinia cambogia pure health garcinia cambogia cvs garcinia cambogia extract hca reviews dried kidney beans versus canned the natural hca in garcinia cambogia garcinia trim white kidney bean facts garcinia cambogia effects on mood raspberry ketones and white kidney bean reviews phytoceramides consumer reports green coffee bean 800mg carb intercept with phase 2 weight loss reviews black bean diet korean how old should you be to take garcinia cambogia white kidney vs red kidney beans are beans bad for weight loss cheap phytoceramides garcinia cambogia hca in australia para que sirve el white kidney bean kidney beans urdu garcinia cambogia reviews bodybuilding carbohydrates in canned green beans premium green coffee cleanse green coffee bean suppliers coffee beans pills to lose weight hns white kidney bean extract 4 complex carbohydrates where to get advanced garcinia cambogia in malaysia garcinia cambogia natural supplements green coffee fat burn walmart garcinia trim is white bean extract the same as white kidney bean extract garcinia cambogia dr oz and oprah white kidney beans hindi vegan complex carbohydrates garcinia cambogia side effects mayo clinic garcinia cambogia with hca reviews phaseolus vulgaris fortex garcinia diet max ingredients garcinia cambogia honest review dark red kidney beans how to cook que es garcinia cambogia compuesta green coffee extract gnc carb blocker nutrilite review kidney beans and rice green coffee bean max dr oz garcinia cambogia extract hca buy cheap online white kidney pure garcinia cambogia forum what does the fruit garcinia cambogia taste like kidney benefits food carbohydrates in heinz baked beans garcinia cambogia reviews bodybuilding beans that help you lose weight phaseolus vulgaris temperature lose weight black bean diet do carb blockers help diabetes list of foods with complex carbohydrates is garcinia cambogia formula gluten free white fence farm kidney bean salad recipe can u lose weight eating pinto beans carb blocker ultra vivid nutrition healthy natural systems garcinia cambogia reviews garcinia cambogia week one results canned kidney beans during pregnancy black bean extract c3g 30mg pure cambogia garcinia australia pure cambogia garcinia extract kyselina hydroxycitronova hca garcinia cambogia where can you get pure garcinia cambogia extract reviews on triminex garcinia cambogia where to buy garcinia cambogia bean extract white kidney bean extract natrol fat blocker injection losing weight with garcinia cambogia green beans for lose weight white kidney beans extract benefits hns garcinia cambogia extract reviews green coffee beans weight loss true phytoceramides with lipowheat reviews natrol carb intercept ingredients reviews on verified garcinia cambogia white kidney bean extract info white beans potassium content where can you get garcinia cambogia in south africa large white dried beans green coffee beans weight loss safety green coffee beans and weight loss where to buy garcinia cambogia extract toronto buy garcinia cambogia montreal garcinia cambogia green coffee dr oz garcinia cambogia 60 hca side effects garcinia cambogia with white kidney bean is garcinia cambogia safe for hypertension natrol carb intercept with phase 2 starch neutralizer reviews carbohydrates in edamame beans phytoceramides ratings miracle garcinia cambogia buy garcinia cambogia canada carb intercept cvs does natrol carb intercept phase 2 work white kidney bean extract dosage for weight loss where to buy pure garcinia cambogia in stores carb blocker pills uk garcinia cambogia extract negative side effects plant derived phytoceramides supplements how to use garcinia cambogia to lose weight garcinia cambogia hca and coffee pure cleanse carb blocker bodybuilding advanced garcinia cambogia in malaysia what is garcinia cambogia extract hca pure garcinia cambogia extract pure health benefits of small white beans reviews of best garcinia cambogia is garcinia cambogia complex safe where to buy garcinia cambogia in vancouver garcinia cambogia real life results advanced garcinia cambogia results garcinia cambogia fruit pakistan kidney beans and brown rice the garcinia cambogia formula and safer colon diet phaseolus vulgaris distribution pure garcinia cambogia and natural green cleanse combo diet where can you find garcinia cambogia fruit where to order phytoceramide pure garcinia cambogia extract gnc garcinia cambogia extract pure appetite suppressant white beans health benefits phytoceramides testimonials body 18 fat blocker carb intercept walmart black beans kidney beans chick peas does garcinia cambogia from vitamin shoppe work nutritional value kidney beans canned garcinia cambogia fruit origin kidney beans keto diet cambogia garcinia extract buy white kidney beans natrol white kidney bean carb intercept kidney beans and brown rice does garcinia cambogia rx work how long will it take to lose weight with garcinia cambogia garcinia cambogia with super colon cleanse does pure garcinia cambogia slim system work kidney beans health benefits can you use pinto beans in white chicken chili carb blockers for alcohol dried white beans garcinia cambogia extract pure for sale miracle garcinia cambogia before and after garcinia cambogia fruit for sale carb blockers dangerous garcinia cambogia complete nutrition where can i get garcinia cambogia extract in nigeria garcinia cambogia extract 50 hca fruit green coffee cleanse walmart garcinia cambogia extract absonutrix 70 hca pure white bean extract dr oz garcinia cambogia reviews walgreens reviews of best garcinia cambogia pure garcinia cambogia vs green coffee phytoceramide supplements 350 mg where to buy pure garcinia cambogia in montreal what is a kidney bean white bean kidney extract how to soak dark red kidney beans