Оваа есен ќе се носи бордо боја

Вистински хит оваа сезона е темно црвената боја, односно бордо бојата, која, за волја на вистината, им е омилена боја на многу жени.

Оваа боја доминира во колекциите на врвните дизајнери за оваа есен, како и во колекциите на познатите модни брендови. Убавата боја на темно црвено вино можете да ја носите „од глава до пети“ – односно од кармин па до чевли или чизми, секаде изгледа преубаво!

 Палта во бордо боја 

Палтата во бордо боја дефинитивно ќе бидат хит оваа есен. Можете да ги најдете во различни нијанси на бордо, поевтини или поскапи, струкирани или пошироки, со тоа што пошироките се во тренд за оваа сезона.

 Бордо кожа 

Кожата е во мода оваа сезона така што дефинитивно можете да се одлучите за кожа во бордо боја, без разлика дали ќе одберете чевли, панталони, здолниште, палто или мантил.

 Чевли и модни додатоци 

 

Чевли со висока потпетица, рамни, кратки чизми или пак дури и чизми до колената – имате широк избор на модели на чевли кои можете да ги набавите во бордо боја и да ги комплетирате со бордо чанта.

 Комбинации на бои 

 

Темната црвена боја оди добро со беж боја, црна, жарко црвена, темна розова, сивокафеава и кафеава. Можете да искомбинирате бордо здолниште со шампањ блуза или бордо палто со сивокафени панталони. Чевли во бордо боја одговараат на светло кафена или розова облека.


РЕСТОРАНИ

Каде и што да јадете?
Највкусните јадења...
Оди во Шопинг »ХОТЕЛИ

Хотели во Македонија
Рубрика за туризам...
Т. Агенции »МОДЕРНА

Ахх.. модерни времиња
Рубрика за мода...
Трендови »ШОПИНГ

Шопинг манија
Рубрика за шопинг ...
Попусти »КУЛТУРАТОР

Party People
Секс, гламур и (не) култура ...
Настани »

Топ модели
Најдобрите модели од Македонија и светот...
Пријави се »


MAGAZINE

Разгледај го »


КЛУБ

Рекламирај се
Ако сакате вашиот бизнис да биде дел од Штипка, контактирајте не:
++ 389 71 318 485
Прати E-маил »maskara

red-is-my-colour

Есенскиот маникир на нашата модна блогерка Александра Везилка: Red is my colour!


20 Октомври 2014, 13.34
 Блогерија 
Октомври. Месец на новата сезона на Моден викенд Скопје. Месец на подигнување на свеста за борбата против рак на дојка... Октомври. Месец на новата сезона на Моден викенд Скопје. Месец на подигнување на свеста за борбата против рак на дојка. Месец на промени. Кога ги посетив моите пријателки...
Прочитај повеќе »
blogergata-eleonora

Прекрасниот стил на модната блогерка Елеонора Кариш


08 Октомври 2014, 15.28
 Блогерија 
Елеонора Кариш е блогерка која не само што изгледа прекрасно, туку има и истенчен вкус за мода така што секоја нејзина комбинација е полн погодок. Таа е позната блогерка од Италија, но повремено и дизајнерка на некое парче кое што потоа обожава да го носи и да се фотографира со него, а нејзиниот...
Прочитај повеќе »
jelena-rozga-kombinacii

Три преубави есенски комбионации со Јелена Розга


21 Август 2014, 11.07
 Блогерија 
Погледнете ги street-style комбинациите на познатата хрватска пејачка Јелена Розга со кои таа се фотографираше на улиците во Сплит. Фотографиите се направени ексклузивно за хрватскиот моден блог Street Style Seconds, а бидејќи Јелена е заштитно лице на италијанскиот бренд Liu Jo, таа покажа три...
Прочитај повеќе »
amal-alamudin-vs-kejt-midlton

Еве како Амал Аламудин ја стави Кејт Мидлтон во втор план


24 Октомври 2014, 08.34
 RED CARPET 
Убавата адвокатка Амал Аламудин преку ноќ стана едно од најпознатите имиња во светот кога се омажи за неден од најпосакуваните мажи во светот, Џорџ Клуни. Како што кажавме, таа по занимање е адвокатка и борец за човекови права, но, како што веќе забележаа медиумите и модните критичари, жената...
Прочитај повеќе »
omlet-vo-novo-ruvo

Супер вечера за која ви требаат само 20 минути- класичен омлет, но во ново руво!


29 Септември 2014, 11.07
 Рецепти 
Брзата, еднставна и здрава вечера е сон на секоја домаќинка, а овој омлет е вистински решение за сите жени кои сакаат да го почестат семејството и пријателтите, а да не потрошат многу време во кујната. Потребни ви се само основните состојки кои веројатно веќе ги имате во кујната, а вечерата ќе биде...
Прочитај повеќе »
garcinia cambogia by healthy natural systems forever garcinia plus opinie garcinia cambogia extract pure directions what kind of beans are good to loss weight pinto bean diet garcinia cambogia for weight loss walmart miracle garcinia cambogia buy in canada garcinia green coffee garcinia cambogia after meal are baked beans low in carbohydrates health benefits of taking garcinia cambogia xls carb blocker does it work fat blocker side effects natural garcinia cambogia fda approved white blood cells in urine kidney infection where to buy garcinia cambogia weight loss garcinia extract plus buy cheap online white kidney carb blockers block alcohol is garcinia cambogia safe when trying to conceive 95 pure garcinia cambogia extract white kidney bean extract benefits side effects does garcinia cambogia affect your liver white beans low carb diet xls medical carb blocker side effects white kidney bean extract powder where can you buy garcinia cambogia in new zealand is garcinia cambogia formula gluten free phytoceramides do they work pure garcinia cambogia extract and cleanse fx lose weight with beans and rice pure garcinia cambogia cleanse reviews white kidney bean extract recipe ultimate garcinia cambogia review green coffee beans for sale white kidney beans recipe indian cut out white foods diet benefits of eating goat kidney green coffee bean max gnc how do take garcinia cambogia free garcinia cambogia just pay shipping top results garcinia cambogia green coffee bean extract svetol where buy phytoceramides pure white bean extract reviews miracle garcinia cambogia white bean hummus health benefits garcinia cambogia amazon review dr oz garcinia cambogia nutrigold does garcinia cambogia weight loss work how fast do you see results from garcinia cambogia what is garcinia cambogia called in sri lanka dr oz garcinia cambogia transcript white bean extract ottawa what are dried beans dr oz garcinia cambogia how does it work planting dark red kidney beans white kidney bean carb blocker side effects simple or complex carbohydrates do mung beans help you lose weight pure garcinia cambogia extract 100 organic and natural c 120x carb blocker does garcinia cambogia really make you lose weight phytoceramides for the skin white bean carb blocker garcinia vs green coffee bean natrol carb blocker reviews how much carbohydrates in beans slim 700 carb and sugar blocker white kidney bean tablets all natural garcinia cambogia 1300 what is garcinia cambogia called in sri lanka review garcinia cambogia garcinia cambogia side effects garcinia indica garcinia gnc review pure cambogia garcinia extract garcinia cambogia yahoo answers garcinia cambogia supplement holland and barrett is pure garcinia cambogia sold at gnc kidney beans with bacon phytoceramide brands potassium in canned kidney beans phaseolus vulgaris reproduction white rice and pinto beans recipe green coffee beans wholesale phytoceramides wheat germ oil phaseolus vulgaris genome size cut out white foods diet how do i cook white beans reviews on gcf garcinia cambogia does garcinia cambogia affect period how does garcinia cambogia work dr oz white kidney stones is garcinia cambogia safe to use while breastfeeding oprah recently revealed that the garcinia cambogia diet green coffee supra garcinia cambogia diet supplement reviews dr oz pure garcinia cambogia brand natrol white kidney bean carb intercept effects of garcinia cambogia while breastfeeding where garcinia cambogia is sold whole body garcinia cambogia ingredients pure garcinia cambogia extract coupon code kidney beans low carb protocol carb blockers does carb intercept phase 2 work garcinia cambogia extract how to take free trial garcinia cambogia extract reviews on garcinia cambogia supreme white kidney bean extract mayo clinic pure white kidney bean extract hoax where to buy garcinia cambogia in uae irwin naturals 3 in 1 carb blocker do black beans cause kidney stones where do i get garcinia cambogia white kidney beans how to cook white kidney bean supplement phytoceramides warning all black bean diet eat beans lose weight low white blood cell count kidney carb blocker kaufen where can i find pure garcinia cambogia in stores garcinia cambogia wikipedia pl kidney bean shape where to buy carb blocker slimmer you garcinia cambogia free trial slimmer you garcinia cambogia free trial where can i purchase garcinia cambogia fruit where can you buy garcinia cambogia walmart pure garcinia cambogia uk reviews benefits of white kidney bean extract white bean diet pill rice and beans diet weight loss nutrilite carb blocker 2 side effects white bean extract dischem what are kidney beans phase 2 white bean extract what is white kidney bean extract the real pure garcinia cambogia pork n white beans green coffee extract java slim reviews white kidney bean extract dosage for weight loss xtreme hca garcinia cambogia drops reviews where can you get white kidney bean extract white kidney bean carb intercept buy garcinia cambogia toronto simple white kidney bean recipes how many milligrams of garcinia cambogia for weight loss garcinia cambogia tamarind are canned red kidney beans gluten free red kidney beans nutrition kidney bean extract dr oz does garcinia cambogia from vitamin shoppe work how to use garcinia cambogia for best results phytoceramide buy online pure white kidney bean extract side effects of taking phytoceramides whole body garcinia cambogia price known side effects of garcinia cambogia what vitamin is a carb blocker white kidney beans hindi original garcinia cambogia white kidney beans madagascar where to buy phytoceramide plant derived garcinia cambogia free trial australia red kidney beans canned nutrition pinto bean diet weight loss where to buy garcinia cambogia plant nettle tea health benefits kidney garcinia wow diet natural garcinia cambogia max white bean extract webmd how does garcinia cambogia 1300 work can you buy pure garcinia cambogia at walmart white beans migraine garcinia cambogia extract yahoo what is garcinia cambogia called in sri lanka list of complex carbohydrates foods white kidney bean extract natrol carb blocker vitacost is natrol carb intercept safe beans weight loss negative side effects from garcinia cambogia large white beans spain pure garcinia cambogia extract how to take side effects of garcinia cambogia gnc garcinia cambogia for weight loss garcinia cambogia fruit family calorie blocker the best way to lose weight with garcinia cambogia garcinia cambogia extract pills white kidney beans reviews flageolet bean kidney beans calories phytoceramides where can i buy are canned red kidney beans gluten free white beans gluten free garcinia cambogia weight loss per week garcinia cambogia results reviews dark red kidney beans protein beans weight loss can you eat canned kidney beans raw fat blocker wikipedia vitamax green coffee diet white bean diet pill canned kidney beans juice pure garcinia cambogia terms and conditions where can you buy garcinia cambogia at gnc pure cambogia garcinia philippines research verified brand garcinia cambogia garcinia extract work garcinia cambogia select kidney beans calories carbohydrates complex foods white pinto beans garcinia cambogia ultra side effects dr oz garcinia cambogia raspberry ketones garcinia cambogia extract bad reviews white kidney beans curry recipe effects of garcinia cambogia while breastfeeding carb blocker canada garcinia cambogia diet review does garcinia cambogia work if it has calcium in it white kidney beans vegetarian recipes garcinia cambogia formula youtube pure cambogia garcinia australia wie verwende ich advanced garcinia cambogia white bean kidney extract carbohydrates complex foods kidney blend sp 6 cornsilk benefits fermented black bean extract black beans and weight loss natrol carb intercept effective what is garcinia cambogia xt what kinds of foods contain complex carbohydrates phaseolus vulgaris temperature plant phytoceramide pills primalite garcinia cambogia does it work pure health garcinia cambogia what is garcinia cambogia in nigeria green coffee beans may aid weight loss benefits of white beans during pregnancy how to lose weight with beans does natrol carb intercept phase 2 work garcinia cambogia natural green cleanse garcinia cambogia youtube side effects of garcinia cambogia elite pure white kidney bean extract side effects