kako-da-izgledate-kako-francuzinka

Доколку сакате да изгледате како Французинка ова никогаш НЕ требе да го носите!


23 Март 2015, 14.49
  КАКО ДА ...  
Французинките се тие кои најдобро го читаат ракописот од книгата на безвремениот елегантен, префинет и шик...
kako-da-nosime-teksas-ovbaa-sezona

Како да носиме тексас на револуционерен начин оваа сезона


24 Март 2015, 08.31
  КАКО ДА ...  
Овие парчиња повеќе не се само за обична викенд прошетка низ градот  - тие сега се еден од водечките трендови за оваа...
cevli-za-so-dzvonarki

Најдобрите чевли што можеме да ги носиме со ѕвонарки


23 Март 2015, 16.52
  КАКО ДА ...  
70-тите повторно се вратија во мода и ќе бидат еден од најголемите трендови за пролет/лето 2015, а воедно тие се и главниот виновник што девојките...

kako-da-stavite-vestacki-trepki

Како да ставите вештачки трепки (проверете, полесно е отколку што мислите)


14 Март 2015, 11.05
 КОСА + УБАВИНА 
Дали ве фаќа паника на идејата да ставите вештачки трепки? Па, нека не ве фаќа! Дали ве фаќа паника на идејата да ставите вештачки трепки? Па, нека не ве фаќа! Лажните трепки може добиле лоша репутација, но тие се најдоброто нешто за креирање примамлив изглед на забави. Да, заборавете преземање...
Види повеќе »
intervju-so-elena-od-shybutsecretlyfab

Интервју со Елена од Shybutsecretlyfab: Не ги сакам Birkenstock сандалите!


16 Март 2015, 17.38
 Интервјуа 
Елена Василевска е 17 годишна девојка од Скопје која го води блогот shybutsecretlyfab.com веќе 2 години.
Види повеќе »
intervju-so-marija-od-fabulois-is-freedom

Марија од Fabulous is Freedom: НЕ можам без бели ниски старки!


11 Март 2015, 18.37
 Интервјуа 
Поразговаравме со Марија која што стои зад модниот блог „Fabulous is Freedom“ за новите пролетни трендови и за парчињата кои ќе бидат must-have за следната сезона.
Види повеќе »

РЕСТОРАНИ

Каде и што да јадете?
Највкусните јадења...
Оди во Шопинг »ХОТЕЛИ

Хотели во Македонија
Рубрика за туризам...
Т. Агенции »МОДЕРНА

Ахх.. модерни времиња
Рубрика за мода...
Трендови »ШОПИНГ

Шопинг манија
Рубрика за шопинг ...
Попусти »КУЛТУРАТОР

Party People
Секс, гламур и (не) култура ...
Настани »

Топ модели
Најдобрите модели од Македонија и светот...
Пријави се »


MAGAZINE

Разгледај го »


КЛУБ

Рекламирај се
Ако сакате вашиот бизнис да биде дел од Штипка, контактирајте не:
++ 389 71 318 485
Прати E-маил »


maskara

maskara

tri-kombinacii-na-elena-vasilevska

Три комбинации од модниот блог на Елена Василевска


11 Март 2015, 12.54
 Блогерија 
Елена е 17 годишна тинејџерка од Скопје, која како и многу нејзини врснички е опседната со  Инстаграм и Тамблр. Таа ја сака музиката, особено електронската, а своето слободно време најчесто го користи за да направи интересен пост на нејзиниот моден блог „Shy but secretly Fabulous“. Погледнете...
Прочитај повеќе »
marija-vo-rolka-i-zdolniste

Погледнете како Македонка носи плетена ролка и кратко здолниште


06 Март 2015, 12.37
 Блогерија 
Македонската модна блогерка Марија од „Fabulousisfreedom.com“ неодамна објави нова комбинација на нејзиниот блог. На фотографиите Марија носи комбинација во стилот на парискиот шик која се состои од плетена ролка, кратко здолниште од H&M и капут од Манго префрлен преку рамениците. Целата...
Прочитај повеќе »
kaput-od-krzno

Еве како се носи капут од крзно и скинати фармерки


06 Февруари 2015, 18.18
 Блогерија 
Италијанската блогерка Кјара (Chiara), има завршено правен факултет, а својот блог „The Blonde Salad” го започна во 2009 година. Почетната идеја на нејзиниот блог беше да пишува патописи додека престојуваше во Америка усовршувајќи го англискиот јазик, што со тек на време се претвори во блог...
Прочитај повеќе »
Kufer