Selita Ebanks е родена на 15 фебруари 1983 година во Џорџ Таун на Kајманските острови.

Read more...

Edward Jack "Ed" P. Westwick е роден на 27 Јуни 1987 година во Англија и е познат по неговата улога на карактерот Chuck Bass во мега популарната ТВ серија – Gossip Girl.

Read more...

Андреј Пејиќ е роден во Тузла, Босна и Херцеговина, на 28 август 1991 година.

Read more...

Ана Калачоска е млад македонски модел кој успешно се пробива во светот на модата, особено на источниот пазар.

Read more...

Patrick Petitjean е француски модел роден во 1984 година. Како модел најмногу е познат по неговата коса и е етаблиран со титулата „секси момче“.

Read more...

Високата мода не значи дека нештата секогаш треба да изгледаат природно!

Read more...

Благодарејќи ми на списанието Oyster (не возбодувајте се, и ние никогаш не сме слушнале за него!) и на нивната #96-та ковер приказна со старлетата Daisy Lowe од Островот, ние успеавме да дознаеме дека Lowe е весела, палава, храбра, вицкаста, паметна, остроумна, самосвесна...

Read more...

„May Andersen е дански модели кој живее и работи во Големото Јаболко.“

Read more...

„Lakshmi Menon е родена во Бангалоре, Индија, на 4 ноември 1981 година.“

Read more...

„Саша е роден во Франција на 20 март 1990 година.“

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотел Леонардо е модерен и комфорен хотел одалечен само 1 км од центарот на градот. ...
Дојдете во хотел Александрија и уживајте во прекрасниот поглед на Охридското езеро ... ...
Holiday Inn Skopje – Вашиот избор за свадба од соништата
Хотелот "Гранит" е лоциран на брегот на Охридското Езеро, во месноста Св. Стефан на 5 км од центарот на Охрид. ...
Преубав ресторан во близнина на Манастирот Св. Наум Охридски