Охриѓанката Климентина Наумоска (19) во моментот за само 100-на лајкови се наоѓа после претставничките од Бугарија и Унгарија во натпреварот Miss Gorgeous Beverly Wilshire 2013, па доколку кликнете на следниов линк (http://bit.ly/RDqYN9) и гласате за неа, таа би можела да победи!

Read more...

Елена Анѓеловска е родена на 7 април 1994 година во Скопје. Живее во Ченто, а ученичка е во скопската гимназија „Панчо Арсовски“.

Read more...

Викторија Лоба е родена во Таганрог, Русија, на 17 октомври 1988 година во мешано руско-македонско семејство.

Read more...

Ана Исаиева е уште едне македонски модел која што својата кариера ..

Read more...

Сузана Ал Салкини е уште еден бисер помеѓу македонските топ модели, и тоа од оние поубавите!

Read more...

Бившата мисица Сања Николиќ се уште важи за една од најсексапилните жени во Македонија.

Read more...

Маја Сашек (28) својата кариера ја има започнато во 1999 година, кога ја освои титулата „Мис на Скопје“, за да подоцна кариерата ја продолжи во Милано.

Read more...

Мартина Павлоска е еден од најпознатите македонски модели која чекори на светските модни писти и која со години успешно ги претатсавува најголемите брендови.

Read more...

Драгана Чуприна важи за еден од најжешките и најубавите модели во Македонија, а според некои модни критичари нејзините усни се едни од најубавите меѓу познатите Македонки. 

Read more...

Слаѓана Цветковска е македонски модел, родена во Скопје 1988 год.

Read more...

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?